Kancelaria Parafialna

Kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do czwartku w godzinach od 16 do 17.

W sprawach pilnych (np. zgłoszenie pogrzebu lub wizyta u chorego) w każdej chwili.

Nie załatwiamy spraw kancelaryjnych (wydawanie dokumentów) w niedziele i święta.

SAKRAMENT CHRZTU ŚWIĘTEGO

Przy zgłoszeniu dziecka do Chrztu na dwa tygodnie przed planowaną datą uroczystości potrzebne są następujące dokumenty:
– akt urodzenia dziecka
– świadectwo sakramentu małżeństwa rodziców
– dane chrzestnych (imię i nazwisko, data urodzenia i adres zamieszkania oraz zaświadczenie moralności ze swojej Parafii, że jest się praktykującym katolikiem i godnym bycia matką czy ojcem chrzestnym). Chrzestnym może być dojrzały chrześcijanin, a więc po przyjęciu sakramentu bierzmowania. Nie mogą być rodzicami chrzestnymi osoby rozwiedzione, czy żyjące w związkach niesakramentalnych.

SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA

Przyjmują narzeczeni, z których przynajmniej jedno należy do naszej Parafii.
Trzy miesiące przed planowaną datą ślubu zgłaszają się do kancelarii parafialnej z następującymi dokumentami:
– dowód osobisty
– metryka chrztu (przy pobieraniu jej z parafii chrztu trzeba wyraźnie zaznaczyć, że jest potrzebna do ślubu kościelnego, na niej powinna być informacja o przyjęciu Sakramentu Bierzmowania – metryka w tym przypadku jest ważna sześć miesięcy)
– zaświadczenie o ukończeniu katechezy przedmałżeńskiej dla narzeczonych ( w naszym dekanacie gołdapskim  prowadzona jest w Konkatedrze NMP Matki Kościoła w Gołdapi, w naszej diecezji w Smolanach  – terminy znajdziemy na stronie: www.smolany.diecezja.elk.pl
– świadectwo skorzystania z katolickiej poradni rodzinnej (w naszym dekanacie gołdapskim poradnia prowadzona jest w Konkatedrze NMP Matki Kościoła w Gołdapi)
– okazanie świadectwa ukończenia katechezy szkolnej z ostatniej klasy ukończenia szkoły
-data i miejsce przyjęcia pierwszej Komunii św.
– zaświadczenia  z Urzędu Stanu Cywilnego zezwalające na zawarcie małżeństwa cywilnego lub akt zawarcia takiego małżeństwa, jeśli zostało wcześniej zawarte w USC.