Polacy na misjach wojskowych (spotkanie młodzieży KSMu)

Listopad to przede wszystkim dwie ważne chwile dla wszystkich Polaków. Wraz z początkiem tego miesiąca biegniemy pamięcią do naszych drogich zmarłych. Kolejną ważną chwilą jest dla nas Rocznica Odzyskania Niepodległości i dzień 11 listopada.

Z tej okazji 17 listopada br. w sali Biblioteki Gminnej, młodzież naszego gimnazjum należąca do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, uczestniczyła w niecodziennym spotkaniu.

Naszym gościem i prelegentem był Pan porucznik Wojciech Jóźwiak. Jest On żołnierzem 15. Gołdapskiego  Pułku Przeciwlotniczego 16 Dywizji Zmechanizowanej. Pan porucznik od 1988 roku brał udział w misjach pokojowych i stabilizacyjnych na całym świecie. 

W trakcie spotkania młodzież dowiedziała się jak wygląda życie i praca żołnierza. Na czym polega wyjazd na misje. Jakie niebezpieczeństwa są z tym związane, oraz jakie zabawne sytuacje mogą się tam wydarzyć.

Spotkanie upłunęło w przemiłej atmosferze. Serdecznie za nie dziękujemy.